Božićna noć pripala Knicksima: Brunson u Madison Square Gardenu srušio Buckse i prekinuo njihov sjajan niz

U prvoj od nekoliko sjajnih utakmica koje se odigravaju za Božić u NBA ligi košarkaši New York Knicksa bili su sigurni na domaćem parketu protiv Milwaukee Bucksa, te su slavili rezultatom 129:122.

Bucksi su imali zaista sjajan niz od sedam pobjeda u NBA ligi, ali večeras su naišli na izuzetno raspoložene Knickse, koji su stigli do trijumfa, te su sada na omjeru 16-12.

U prvoj četvrtini domaćin je napravio razliku, stigao do +12 i na poluvremenu poveo sa 62:51. Tokom treće četvrtine bilo je i +13 u korist Knicka, a taj period na kraju je okončan rezultatom 98:87.

Domaći košarkaši otišli su potom na +15, ali se Milwaukee budi u završnici, pa uspijeva da smanji na šest poena zaostatka. No, vremena za potpuni preokret i nije bilo.

Brunson je imao fantastičan meč sa 38 poena, dok je Julius Randle ubacio 22 uz devet skokova, a Barrett 20 poena, s tim da ih je većinu ubacio u prvoj dionici. Sa 20 poena meč je završio Quickley.

Kod Bucksa je Antetokounmpo imao 32 poena i 13 skokova, a isti broj poena ubacio je i Lillard, koji je imao i osam asistencija. Middleton je imao 24, Brook Lopez 14, a Portis 12 poena.