‘Božja ruka’ na Parku Prinčeva: Mbappe zabio u stilu Maradone!

Kylian Mbappé već je obilježio nogometnu povijest iako je tek nedavno proslavio 20. rođendan.

Javnost mu se većinom divi zbog čudesnih poteza i nevjerojatne lakoće postizanja pogodaka. Međutim, takvu je sliku malo narušio potezom u prvenstvenoj utakmici protiv Nimesa.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena rukom je, u maniri Diega Armanda Maradone, pospremio loptu u mrežu nakon jednog kornera i počeo slaviti pogodak sa suigračima.

230219Mbappe1

Naravno, da nema VAR-a, Mbappéu bi vjerojatno i prošla ova ”božja ruka’‘. No, sudac je uz pomoć VAR tehnologije poništio pogodak i pokazao žuti karton talentiranom napadaču PSG-a.

Ipak, Mbappéa to nije previše zasmetalo pa se u nastavku iskupio s dva prekrasna pogotka. Dvadesetogodišnjak je postigao jubilarni 50. gol u Ligue 1 i postao najmlađi igrač u povijesti francuske lige koji došao do te brojke.

Mbappé je ove sezone postigao 22 prvenstvena pogotka, što ga čini najboljim strijelcem lige s pet golova više od suigrača Edinsona Cavanija. Utakmica je završila pobjedom PSG-a od 3:0.