Brazilska magija na čelu sa Casemirom u Manchesteru, United uvjerljiv protiv drugoligaša za narednu rundu FA Kupa

Nogometaši Manchester Uniteda su na Old Traffordu u okviru šesnaestine finala FA Kupa slavili protiv Readinga, a konačan rezultat bio je 3:1.

Ovu utakmicu su bez ikakve dileme obilježili Brazilci, s obzirom da su sva tri pogotka ‘Crvenih đavola’ večeras bila njihovo djelo te će tako United nastaviti svoje učešće u FA Kupu.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, osim onog koji je postigao Marcus Rashford u 35. minutu susreta. Ipak, pogodak sjajnog Engleza poništen je odlukom VAR-a zbog ofsajda.

Drugi dio igre donio je mnoga uzbuđenja. Prvo je Casemiro u 54. minutu na odličnu asistenciju Antonyja pogodio za 1:0, da bi samo četiri minute kasnije isti igrač povisio na 2:0.

Igrao se 65. minut kada je drugi žuti karton i isključenje zaradio Caroll, pa je Reading ostao sa nogometašem manje. Fred je to brzo iskoristio i pogodio za velikih 3:0 na nevjerovatan način. Na kraju je Mbengue uspio smanjiti za konačnih 3:1.