Brighton je u zoni Lige prvaka! Mac Allister i društvo ‘zdrobili’ katastrofalni Leicester

Nogometaši Brightona pobijedili su ekipu Leicestera pred svojim navijačima s visokih 5:2 u vrlo sadržajnoj utakmici šestog kola Premier lige.

Golijadu na Amexu otvorio je Kelechi Iheanacho već u 52. sekundi. Lijepu akciju ekipe Brendana Rodgersa i povratnu loptu Patsona Dake u gol je pretvorio nigerijski napadač.

Samo devet minuta kasnije viđeno je prvo poravnanje – nakon ubačaj s lijeve strane, Solly March je na drugoj stativi glavom zahvatio loptu, koja se od Lukea Thomasa odbila u mrežu.

Bila je to najava preokreta ekipe Grahama Pottersa samo pet minuta kasnije. Enock Mwepu je proigrao Moisesa Caiceda, a 20-godišnji Ekvadorac je matirao nemoćnog Dannyja Warda.

Na novi gol čekalo se do 33. minute, kada je Leicester poravnao pogotkom Dake. Ispostavilo se da je to bilo sve od ‘Lisica‘, s obzirom na to je u drugom dijelu Brighton još tri puta zatresao njihovu mrežu.

Leandro Trossard je bio precizan u 64. minuti, da bi zatim na scenu stupio sjajni Alexis Mac Allister.

Argentinac je u 71. iz penala otklonio sve dileme oko pobjednika, prije nego što je “točku na i” stavio maestralnim pogotkom iz slobodnog udarca u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Brightonu je ovo četvrta pobjeda ove sezone i sa 13 osvojenih bodova nalazi se na fantastičnom četvrtom mjestu Premier lige koje garantira igranje u Ligi prvaka sljedeće sezone.

S druge strane, velika kriza Leicestera i dalje traje – zakucan je za dno Premier lige sa samo jednim osvojenim bodom.