Brighton očitao nogometnu lekciju Liverpoolu i Kloppa bacio u još veći ponor

Nogometaši Brightona ubjedljivo su porazili Liverpool u meču 20. kola engleskog Premiershipa rezultatom 3:0.

Nakon prvih 45 minuta, nije bilo pogodaka iako je Brighton bio neuporedivo bolji tim koji je zaslužio vodstvo. No u nastavku su pokazali snagu i u potpunosti razbili kvalitetnijeg rivala.

Prvo je March za samo šest minuta postigao dva pogotka u periodu između 47. i 53. minute, a konačnih 3:0 za Brighton postavio je iskusni Welbeck u finišu susreta.

Brighton je zahvaljujući ovoj pobjedi sada na nsedmoj poziciji sa 30 bodova, dva više od današnjeg rival Liverpoola koji je osmi.

U ostalim utakmicama, Everton je poražen kod kuće od Southamptona rezultatom 2:1. Nottingham se olako obračunao sa Leicesterom 2:0, dok je Wolves sa 1:0 bio bolji od West Hama kod kuće.

U prvoj utakmici današnjeg programa, Manchester United je savladao Manchester City rezultatom 2:1.