Brighton odigrao još jednu sjajnu partiju i maksimalno ponizio Wolvese, nevjerovatan preokret Brentforda protiv Nottinghama

Danas su odigrane dvije utakmice 34. kola engleskog Premiershipa, a ubjedljivu pobjedu na domaćem terenu ostvario je Brighton, koji je Wolverhampton savladao sa visokih 6:0.

Već u šestom minutu susreta Undav je pogodio za prednost domaćina, te svega sedam minuta kasnije Gross povećava na 2:0 nakon asistencije Encisa. Isti igrač u 26. minutu zabija za 3:0.

Igrao se 39. minut kada su se Wolvesi suočili sa poniženjem. Tada je Welbeck zatresao mrežu gostiju za 4:0 i rezultat prvog poluvremena. U nastavku se među strijelce ponovo upisao Welbeck u 48. minutu, odnosno Undav u 66. minutu meča.

Izabranici Roberta De Zerbija pružaju zaista fantastične partije i sa ovim trijumfom nastavljaju potjeru za mjestima koja vode u evropska takmičenja, a nije nemoguće da se bore i za četvrtu poziciju i Ligu prvaka.

Brentford i Nottingham Forest odigrali su također dosta dobru utakmicu. No, iako su gosti imali vodstvo od 1:0 nakon prvog poluvremena, na kraju su poraženi.

Toney u 82. minutu i Dasilva u 94. kreirali su nevjerovatan preokret domaće ekipe, te su tako gurnuli Nottingahm prema Championshipu…