Brighton ‘osramotio’ Manchester United na Old Traffordu, City demonstrirao silu nad West Hamom, Tottenham kroz dramu do pobjede

Danas su odigrane utakmice petog kola engleskog Premiershipa, a uzbuđenja, pogodaka i raznih preokreta svakako da nije nedostajalo.

Brighton je gostovao Manchester Unitedu na Old Traffordu i slavio sa uvjerljivih 3:1. ‘Galebovi’ su tako ponovo oduševili utakmicom, dok su mrežu Uniteda tresli redom Welbeck, Gross i Joao Pedro. Jedini pogodak za domaće djelo je Mejbrija.

Manchester City je također imao poprilično izazovno gostovanje kod West Hama u Londonu, te su ‘Građani’ preokretom stigli i do trijumfa od 3:1. Ward-Prowse je doveo domaćina u vodstvo, da bi u nastavku Doku, Silva i Haaland osigurali vrlo važne bodove aktuelnom šampionu.

Tottenham je prošao kroz pravu dramu protiv Sheffield Uniteda, a meč je pobijedio rezultatom 2:1. Vodio je Sheffield pogotkom Hamera sve do sudačke nadoknade u kojoj smo gledali pravu “ludnicu”. Richarlison i Kuluševski režirali su preokret ‘Spursa’, a u kasnom 104. minutu McBurnie je dobio i crveni karton.

Svoju utakmicu odigrali su Aston Villa i Crystal Palace, te su Emeryjevi izabranici slavili poslije preokreta u završnici susreta. Imao je Palace vodstvo zahvaljujući Edouardu do 88. minuta. Tada je Duran pogodio za izjednačenje, da bi preko Luiza i Baileya domaćin stigao do trijumfa od 3:1.

Fulham je opravdao ulogu favorita i pobijedio Luton na domaćem terenu sa minimalnih 1:0. Jedini pogodak za momčad koju sa klupe predvodi Marco Silva postigao je Carlos Vinicius.