Brighton produbio Ajaxovu agoniju, Roma rutinski porazila Slaviju, Liverpool bez problema siguran proti Tolousea

Nogometaši Brightona porazili su momčad Ajaxa u sklopu 3. kola Europa lige rezultatom 2:0 na Amex stadionu u Engleskoj.

Momčad Roberta De Zerbija zadala je novi udarac ranjenim ‘Kopljanicima’, a strijelci su bili Joao Pedro u 42., odnosno Fati u 53. minuti.

Revanš ovih rivala je na programu za 14 dana, a nakon tri odigrane utakmice, Brighton ima četiri boda na trećoj poziciji, dok je Ajax zakucan za dno grupe B sa dva boda.

U ovoj grupi, Marseille je sa 3:1 savladao AEK.

Roma je upisala još jednu rutinsku pobjedu, ovaj put protiv Slavije Prag rezultatom 2:0.

Strijelci su za ‘Vučicu’ bili Bove u prvoj minuti susreta, kao i Lukaku 16. minuta kasnije.

Shervette i Sherrif su u ovoj grupi G u istom terminu podijelili bodove remijem 1:1.

Liverpool je sa 5:1 nazad u Francusku ispratio Toulouse i tako potvrdio prvu poziciju i stopostotan učinak.

Mrežu rivala su pogađali Diogo Jota, Endo, Nunez, Gravenberch i Mohamed Salah u finišu meča. Za Toulouse je pogodak utheje postigao Dallings.

Royale Union je u grupi E u kojoj je Liverpool sa 2:1 savladao LASK.