Brighton razbio Chelsea i bivšeg trenera, Tottenham nakon preokreta bolji od Bournemoutha, Newcastle sve ozbiljniji

Nogometaši Brightona u potpunosti su razbili momčad Chelseaja koju sa klupe predvodi njihov bivši trener Graham Potter rezultatom 4:1.

Već u prvom poluvremenu je pitanje pobjednika bilo riješeno golovima, odnosno autogolovima Trossarda, Loftus-Cheeka i Chalobaha.

U nastavku se Chelsea vratio u igru preko Havertz, ali to je sve što je uradio u ovoj utakmici.

Konačan rezultat i veliki trijumf Brightona postavio je Gross u sudijskoj nadoknadi drugog poluvreemena.

Brighton je nakon ove utakmice sedma momčad Premiershipa sa 18 bodova. Chelsea je peti sa tri boda više od današnjeg rivala.

Tottenham je nakon preokreta u istom erminu ostvario težak trijumf protiv Bournemoutha rezultatom 3:2.

Domaćin je do 57. minute vodio golovima Moorea u dva navrata, da bi preokret za Spurse režirali Sessegnon, Davies i Bentancur.

Tottenham se učvrstio na trećoj poziciji sa 26 bodova, dok je Bournemouth na zadovoljavajućoj 14. sa 13 bodova.

Sjajne partije u Premiershipu nastavlja da pruža Newcastle i u 14. kolu kada je sa 4:0 poražena Aston Villa na domaćem terenu.

Wilson je zabio dva gola, a stigao je upisati i dvije asistencije za golove Joelintona i Almirona.

‘Svrake’ su četvrte sa samo dva boda zaostatka za Tottenhamom koji je treći sa 26 bodova. S druge strane, Aston Villa je tek 15. sa 12 bodova iz 13 odigranih utakmica.

Brentford je remizirao sa Wolvesima 1:1, dok je Crystal Palace sa 1:0 na domaćem terenu savladao SOuthampton.

Nešto ranije danas, Manchester City je istim rezultatom savladao Leicester City.