Brilijantni Sassuolo srušio Milan na San Siru, Bologna slavila kod Spezije

Milan je u okviru 14. kola Serie A kiksao protiv Sassuola pred svojim navijačima. Razigranu ekipu Sassuola ‘Rossoneri’ će dugo pamtiti.

Milan je prvi došao do pogotka preko Romagnolija već u 21. minutu susreta, da bi nakon samo tri minute sjajni Scamacca vratio stvari na početak.

U 33. minutu nakon kornera Sassuola, Simon Kjaer je nespretno reagovao i matirao svog čuvara mreže za preokret gostiju, a konačan rezultat prvog poluvremena glasio je 1:2.

Na samom početku drugog poluvremena Milan je počeo da napada, no pokušaji ‘Rossonera’ su bili neprecizni, da bi u 66. minutu nakon sjajnog solo prodora Domenico Berardi stavio “tačku na i”.

Stvari po Milan su se dodatno pogoršale u 77. minutu susreta kada je Alessio Romagnoli “pocrvenio”. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:3.

Sassuolo se nalazi na 12. poziciji sa 18 bodova, dok Milan dijeli prvo mjesto sa Napolijem, oba kluba imaju po 32 boda, s tim da Napoli ima utakmicu manje, te će večeras protiv Lazija imati priliku da “pobjegne” Milanu.

U drugoj utakmici 14. kola Serie A u ovom terminu, Spezia je dočekala Bolognu na stadionu Alberto Picco.

Utakmica je bila manje-više ravnopravna, te nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Detalj koji je vrijedan pomena je onaj u 83. minutu kada je sudac dosudio penal za Bolognu, a precizan sa 11 metara bio je Austrijanac Marko Arnautović.

Konačan rezultat glasio je 0:1. Bologna se trenutno nalazi na devetoj poziciji sa 21. bodom, dok je Spezia na ivici od zone ispadanja sa samo 11 bodova.