Bruno Fernandes izveo pravu magiju i postao heroj u zlatnoj pobjedi Manchester Uniteda protiv Burnleya

Nogometaši Manchester Uniteda večeras su u utakmici šestog kola engleskog Premiershipa gostovali kod Burnleya i na kraju slavili zlata vrijednu pobjedu sa minimalnih 1:0.

Gledali smo poprilično sličnu igru, te su u prvom poluvremenu i jedan i drugi tim bili ravnopravni. Također, kada se pogleda sama statistika, razlika se skoro pa i ne vidi.

Ipak, ‘Crveni đavoli’ su svoju priliku sjajno iskoristili za razliku od domaćina. U 45. minutu susreta Evans je asistirao za Brunu Fernandesa, a Portugalac postiže jedan od ljepših pogodaka u karijeri za, ispostavilo se, konačnih 1:0.

Do kraja utakmice vidjeli smo ponajviše žestoku borbu na sredini terena, teško se dolazilo u ozbiljnije šanse i odbrane su bile na zaista vrhunskom nivou.

Manchester United je tako stigao do izuzetno važna tri boda i sada se nalaze na tek osmoj poziciji Premiershipa sa svega devet osvojenih bodova, dok je Burnley posljednji sa samo jednim bodom.