Bucksi poveli 2:1 u finalu Istoka, sjajni Middleton ‘potopio’ Atlantu

Košarkaši Milwaukee Bucks su poveli u seriji sa 2-1 nakon što su u noći s nedjelje na ponedjeljak u trećem susretu finala istočne konferencije u Atlanti sa 113:102 nadigrali Atlanta Hawkse.

Na poluvremenu je rezultat bio izjednačen 56:56, a iako su Hawksi na početku zadnje četvrtine vodili 85:83, Bucksi su ih nadigrali 30:17 u toj zadnjoj dionici koja je odlučila susret.

Do velike pobjede Buckse je predvodio sjajni Khris Middleton sa 38 koševa, od čega je 20 ubacio u zadnjoj četvrtini, 11 skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Giannis Antetokounmpo sa 33 koša i također 11 skokova, uz četiri asistencije.

U redovima Atlante najefikasniji je bio Trae Young sa 35 koševa. Danilo Gallinari je dodao 18 koševa, John Collins 13, a Kevin Huerter 11.

Četvrti se susret igra opet u Atlanti u utorak.