Bucksi pregazili Portland, Oklahomu zadesila ista sudbina protiv Houstona

Ekipa Portlanda doživjela je uvjerljiv poraz od Milwaukee Bucksa rezultatom 134:106, što joj je deveti poraz u 19 odigranih utakmica.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da Portland nema previše šanse protiv raspoloženog Milwaukeeja, a nakon što su Bucksi imali prednost od 46:36 nakon prvih 12 minuta, do poluvremena su uspjeli dodatno povećati svoje vodstvo i na pauzu otići s rezultatom 79:56.

Domaći košarkaši su se potrudili da i treću četvrtinu riješe u svoju korist (34:21), nakon čega su posljednju dionicu rutinski priveli kraju i upisali pobjedu. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Holiday koji je ubacio 22 poena, a pratio ga je Portis s 21 poenom.

U ekipi Portlanda najefikasniji je bio Little s 30 ubačenih poena, a treba reći i to da je grčki košarkaš Antetokounmpo ubacio 18 poena uz četiri skoka i šest asistencija za svega 25 minuta provedenih na parketu.

U ekipi Portlanda najefikasniji je bio Little s 30 ubačenih poena, a treba reći i to da je grčki košarkaš Antetokounmpo ubacio 18 poena uz četiri skoka i šest asistencija za 25 minuta.

Izdvaja se također i trijumf Houston Rocketsa protiv Oklahome rezultatom 136:106, kao i pobjedu Lakersa protiv Atlante 107:99.