Budimir zabio, ali nije bilo dovoljno: Real Madrid nadigrao Osasunu i učvrstio se na vrhu La Lige

Real Madrid je u susretu 29. kola La Lige nadigrao Osasunu 4:2 u gostima i povećao prednost u odnosu na drugoplasiranu Gironu na deset bodova.

Real je poveo u četvrtoj minuti nakon što je Vinicius Junior iskoristio veliku pogrešku defenzivca Osasune. On mu je nesmotreno prepustio loptu, a Brazilac se je preciznim udarcem zatresao protivničku mrežu.

Osasuna se vratila svega tri minute kasnije još jednim pogotkom sjajnog Ante Budimira. Domaćini su izborili udarac iz kuta, a Hrvat je u nastavku akcije zakucao loptu u gol za 1:1 i svoj 15. gol sezone.

Slavlje domaćina trajalo je tek do 18. minute kad je Carvajal vratio goste u prednost, a Real je pobjedu potvrdio golovima Diaza i još jednom Viniciusa u razmaku od 61. do 64. minute.

Poraz Osasune umanjio je Munoz u samoj završnici susreta.