Burnley iskoristio priliku da sa Emiratesa odnese pun plijen očajnom Arsenalu

Nogometaši Burnleya pobijedili su na stadionu Emirates u okviru 12. kola Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 1:0.

Arsenal je dominirao od samog početka meča, a posebno u prvom poluvremenu kada je imao posjed lopte od gotovo 70 posto uz nekoliko odličnih prilika za postizanje pogotka.

Međutim, trenutak koji je možda i riješio pitanje pobjednika dogodio se u 58. minuti kada je Granit Xhaka isključen. Švicarac je napravio zaista nevjerovatan potez i pred sudijom ove utakmice Grahamom Scottom počeo daviti Ashleyja Westwooda.

Glavni sudija ove utakmice nije imao mnogo dileme oko slanja veznjaka u svlačionicu nakon pregledanog snimka, što je u konačnici vjerovatno i koštalo ‘Topnike’.

Burnley je do pobjede i ogromna tri boda došao autogolom Aubameyanga u 73. minuti.

Arsenal je ostao na 15. mjestu Premiershipa sa samo 13 osvojenih bodova iz 12 utakmica, dok je Burnley prestigao Fulham i sad je na 17. pozicijis devet bodova.