Burnley iznenadio Liverpool, Sheffield deklasirao Chelsea

Nogometaši Liverpoola u subotu su na Anfieldu protiv Burnleyja remizirali 1:1.

Burnley je tako prekinuo pobjednički niz Liverpoola na domaćem terenu, koji je u Premier ligi trajao od još januara prošle godine.

Liverpool je poveo u 34. minuti pogotkom Robertsona. ‘Redsi‘ su napadali, ali jednostavno lopta nije htjela ponovno u mrežu. U 69. minuti gosti su uspjeli izjednačiti, a pogodak je postigao Rodriguez. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Nogometaši Chelseaja doživjeli su pravu katastrofu u 35. kolu Premier lige i poražen su kao gosti na ‘Bramall Laneu‘ od Sheffield Uniteda sa 3:0.

Sheffield je poveo u 18. minuti pogotkom McGoldricka. Dobra igra Sheffielda donijela je domaćima i drugi gol, a poentirao je McBurnie u 40. minuti.

U nastavku susreta Chelsea je pokušavao napraviti nešto, ali nisu se uspjeli vratiti u utakmicu. Na kraju je McGoldrick u 77. minuti završio posao u ovom susretu pogotkom za konačnih 3:0.