Cadiz je prava senzacija: Nakon Reala, novi prvoligaš srušio i Barcelonu!

Barcelona je upisala poraz u 12. kolu La Lige izgubivši 1:2 kod novoga prvoligaša Cadiza ponajviše zahvaljujući katastrofalnim reakcijama golmana Ter Stegena.

Domaćin je poveo već u devetoj minuti kada je Gimenez zabio nakon velike pogreške Ter Stegena, koji je ispustio loptu. Barcelona je poravnala autogolom Alcale u 56. minuti.

Za pobjedu veliku pobjedu Cadiza i četvrti poraz Barcelone zaslužan je neuništivi veteran Negredo koji je na najbolji mogući način iskoristio neoprezno dodavanje Ter Stegena.

Interesantno, Cadiz je već nakon 12. kola može pobijedio najveće jer je ranije slavio sa 1:0 u gostima kod Real Madrida.

Atletico je skočio na prvo mjesto domaćom pobjedom protiv Valladolida 2:0. Prvih 45 minuta je završilo 0:0, da bi u nastavku golovima Lemara (56) i Llorentea (72) stigao do sedme uzastopne pobjede u La Ligi.

Atletico je sada prvi sa 26 bodova, hit prvenstva Cadiz je peti sa 18, a Barcelona tek sedma sa 14 osvojenih bodova.