Čak dva crvena kartona: Barcelona kiksala u gradskom derbiju protiv Espanyola

Nogometaši Barcelone i Espanyola podijelili su bodove u okviru 15. kola La Lige odigravši nerješeno rezultatom 1:1.

Odlično je počelo za ‘Blaugranu’ kada je u sedmoj minuti pogodio Christensen nakon velikog odbijanja lopte ukaznenom prostoru poslije kornera.

Barcelona je i nakon postignutog gola bila konkretniji rival, ali od 12 udarac nijedan nije završio u mreži ljutog gradskog rivala.

I kako to obično bude slučaj u nogometu, kazna za ogromne promašaje i neiskorištavanje dominacije stigla je u 73. minuti.

Siguran realizator kaznenog udarca kojeg je skrivio Alonso bio je Joselu. Poslije izjednačenja, uslijedio je pravi haos koji je rezultirao sa dva isključenja.

Prvo je Jordi Alba dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja, a na isti način put u svlačionicu je pokazan i Viniciusu Souzi.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, pa je ostalo konačnih 1:1.

Barcelona se današnjim remijem izjednačila sa Realom na prvom mjestu La Lige. Espanyol s druge strane zauzima 16. poziciju.

U narednom kolu, Barcelona igra protiv Atletico Madrida, dok će Espanyol ugostiti Gironu.