CARABAO CUP: Newcastle ‘pomeo’ United na Old Traffordu, Chelsea i Liverpool prošli dalje, Arsenal ispao od gradskog rivala

Manchester United je na Old Traffordu doživio novi bolan poraz, ovog puta od strane Newcastle Uniteda rezultatom 3:0, te tako ispao iz Carabao Cupa već u osmini finala.

United ponovo prolazi kroz ogromnu krizu. Nakon što ih je u prvenstvu deklasirao gradski rival Manchester City sa 3:0, večeras je na ‘Teatru snova’ istim rezultatom slavio i Newcastle.

Dobar dio posla gosti su obavili već u prvom poluvremenu, obzirom da su poslije 36 minuta igre postigli dva pogotka, a među strijelce su se upisivali Almiron i Hall. Konačnih 3:0 postavio je Willock u 60. minutu susreta.

Svoje utakmice osmine finala Carabao Cupa odigrali su Chelsea i Liverpool također. ‘Plavci’ su srušili Blackburn rezultatom 2:0, dok su ‘Redsi’ bili bolji od Bournemoutha s 2:1.

Chelsea je prolazak u narednu fazu ovog takmičenja slavio na krilima Badiashilea i Sterlinga. S druge strane, za Liverpool su zabijali Gakpo i Nunez, a jedini pogodak za Bournemouth postigao je Kluivert.

Arsenal je iznenađujuće poražen od West Hama u Londonu, pa su ‘Topnici’ morali već sada da se oproste od Carabao Cupa. Autogol Whitea u prvom, odnosno pogotci Kudusa i Bowena u drugom poluvremenu, bili su presudni za Artetinu ekipu, dok je na drugoj strani Odegaard uspio postići počasni pogodak.

Ne treba zaboraviti da je Everton večeras na svom terenu dočekao ekipu Burnleya i na kraju rezultatom od uvjerljivih 3:0 proslavio prolazak u narednu fazu Carabao Cupa. Isto je učinio i Fulham protiv Ipswicha pobjedom od 3:1.