Čari FA Cupa: Manchester United ispustio prednost od tri gola i tek nakon penala prošao Coventry za finale protiv Cityja

MUTDCov

Nogometaši Manchester Uniteda plasirali su se u finale FA Cupa nakon što su u polufinalu na Wembleyju poslije izvođenja penala savladali Coventry rezultatom 4:2 (3:3 regularni dio).

‘Crveni đavoli’ su poveli golom McTominaya u 23. minuti, a u sudijskoj nadoknadni drugog dijela Maguire je udvostručio prednost tima sa Old Trafforda.

Kada je Bruno Fernandes u 58. minuti povisio na 3:0, činilo se da je sve gotovo, ali ekipa Coventrya koja se takmiči u Championshipu uspjela je da se vrati u susret.

Prvo je Simms smanjio u 71. minuti, a samo osam minuta kasnije O’Hare je postigao gol za 3:2. Uslijedila je neočekivana drama, koja je kulminirala u sudijskoj nadoknadi.

U 96. minuti dosuđen je penal za Coventry koji je u gol pretvorio Haji Wright za 3:3 i produžetke.

U dodatnih 30 minuta vidjeli smo uzbuđenja na obje strane. Bruno Fernandes je u prvom produžetku pogodio prečku, a u drugom je Covenry propustio dvije nevjerovatne šanse.

Haji Wright je iz izgledne situacije šutirao pored gola, a Simms je uzdrmao prečku. U 121. minuti Haji Wright je poslao loptu u šesnaesterac Manchestera, a do nje je došao Victor Torp i pogodio za 4:3.

Ipak, gol je poništen, nakon što je sudija Robert Jones na asistenciju VAR-a dosudio ofsajd koji je bio gotovo milimetarski.

Casemiro je već u prvoj seriji promašio penal za United nakon što mu je odbranio Collins, ali je Onana vratio stvari na početak kada je zaustavio udarac O’Harea. u četvrtoj seriji Sheaf je šutirao preko gola, nakon čega je Hojlund odveo Manchester u finale.

U velikom finalu FA Cupa gledat ćemo pravu poslasticu, jer će se United za trofej u ponovljenom okršaju iz prošle godine boriti protiv gradskog rivala Manchester Cityja, a taj susret na programu je 25. maja.