Carlos Alcaraz opravdao ulogu ogromnog favorita i ‘pomeo’ rivala iz Italije za četvrtfinale US Opena!

Španski teniser Carlos Alcaraz plasirao se u četvrtfinale US Opena nakon što je večeras sa 3:0 u setovima pobijedio italijanskog predstavnika Mattea Arnaldija.

Prvi set trajao je tek 33 minuta, a Alcaraz je uspio da ga dobije rezultatom 6:3. Istu sliku gledali smo i u drugom setu kojeg je Španac dobio također sa 6:3, dok je ovaj set trajao svega osam minuta duže.

Najveći otpor Arnaldi je pružio u trećem setu gdje se borio da barem dođe do jednog dobijenog seta, ali mu raspoloženi i sjajni Carlitos čak ni to nije dozvolio.

On je kod rezultata 4:4 prelomio set. Dobio je svoj servis za 5:4, da bi zatim napravio break i stigao do 6:3, te je tako stavio tačku na ovaj okršaj i s ukupnih 3:0 prošao u četvrtfinale ovogodišnjeg US Opena.

Međutim, 20-godišnjaka u narednoj rundi Grand Slama očekuje mnogo teži posao jer će igrati protiv boljeg iz duela Alexandera Zvereva i Jannika Sinnera, a taj meč na programu je dva i pol sata poslije ponoći.