Cavani šmekerskim pogotkom “izludio” Everton i gurnuo United u polufinale

U završnici četvrtfinalnog susreta engleskog Liga kupa u Liverpoolu nogometaši Manchester Uniteda zabili su dva pogotka domaćinu Evertonu za 2:0 pobjedu i plasman u polufinale.

Edinson Cavani preciznim je udarcem u 88. minuti s ruba kaznenog prostora matirao Robina Olsena nakon dodavanja Anthonyja Martiala. Urugvajac se nakon soloprodora izborio za malo prostora i onda slabijom, lijevom nogom neobranjivo pogodio za veliko slavlje ‘Crvenih vragova‘.

Bio je to njegov četvrti pogodak u 12. nastupu za klub s Old Trafforda.

Na asistenciju Marcusa Rashforda osam je minuta kasnije mrežu Evertona zatresao i sveprisutni Martial.

Pobjedom Uniteda saznali smo i posljednjeg putnika u polufinale Liga kupa. U ranijem terminu je plasman u polufinale izborio Tottenham koji je sa 3:1 u gostima pobijedio Stoke City, a preostala dva polufinalista su drugoligaš Brentford i premierligaš Manchester City.