Celticsi na korak do 22. NBA finala: Brown i Tatum “potopili” Miami

Boston Celticsi stigli su nadomak velikog finala NBA lige. Sa 93:80 slavili su u gostima kod Miami Heata i poveli 3:2 u finalu Istoka.

Heat je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme nakon kojeg je imao koševa prednosti. Prevagnula je treća četvrtina u kojoj su Celticsi zabili čak 32 koša, duplo više od domaćina, a to vodstvo uspjeli su rutinski zadržati u zadnjoj četvrtini.

Boston je sa 25 koševa predvodio Jaylen Brown, a fantastičnu predstavu pružio je i Jayson Tatum, koji je ostao jednu asistenciju kratak za triple-double (22 koša, 12 skokova, 9 asistencija). Kod Miamija se istaknuo Bam Adebayo sa 18 koševa i deset skokova.

Celticsi će u noći s petka na subotu imati priliku izboriti plasman u 22. veliko NBA finale i stići do 18. titule prvaka, čime bi se odvojili na vječnoj listi od Los Angeles Lakersa.