Češka uvjerljiva protiv BiH, Crna Gora malo bolja od Sjeverne Makedonije

U drugom kolu grupe E na Euru u Mađarskoj, rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Češke rezultatom 27:19.

Česi su bili konkretniji od samog početka te su preko Babaka došli do dva pogotka razlike.

Mrkva je imao dvije sjajne odbrane, a Česi su to iskoristili da odu na tri pogotka razlike preko Kilma, no to nije bio kraj. Isti igrač je u sedmom minutu pogodio za 5:1 i osjetljivu prednost svoje reprezentacije.

U centru pažnje bili su golmani. Mrkva je za Čehe skupio sedam uspješnih odbrana, dok je Benjamin Burić skupio šest u tom periodu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 12:9 za Češku, a Lukić je pogotkom u posljednjem minutu smanjio zaostatak na tri gola.

U drugom poluvremenu mnogo bolja partija reprezentacije BiH. U 39. minutu Hamidović je pogodio za samo dva gola zaostatka. Nakon toga i dva sjajna gola Hercega za 17:15. U drugoj polovini drugog poluvremena reprezentacija BiH se dosta mučila u napadu, a Mrkva je na golu Češke nizao sjajne intervencije. Konačan rezultat bio je 27:19.

U selekciji BiH izdvojili su se Perić, Hamidović i Herceg, a na golu je bio odličan Burić. Dok je za Čehe pored sjajnog Mrkve na golu, raspoložen bio i Klima koji je postizao ključne golove. BiH će u narednom kolu snage odmjeriti sa reprezentacijom Španije.

Vrlo bitan susret u borbi za drugi krug odigrali su Crna Gora i Sjeverna Makedonija, a Crnogorci su na kraju slavili rezultatom 28:24.

Makedonci i Crnogorci su u ovaj duel ušli sa nulom, nakon poraza od Slovenije, odnosno Danske.

Odlično su startali rukometaši Crne Gore, a posebno u odbrani. Tako su došli do ranog vodstva od četiri gola razlike. Nakon što su Crnogorci poveli sa 8:3, makedonska je klupa hitno tražila odmora. Četiri pogotka Miloša Vujovića i odlična odbrana Crne Gore nisu im ostavili prostora da se vrate u utakmicu.

Ipak, osam minuta prije kraja prvog poluvremena Makedonci stižu na korak do izjednačenja, ponajviše zbog sjajnih intervencija Milana Tomovskog. Crnogorci su na odmor otišli sa jednim golom prednosti.

Pokušaj Makedonaca da izjednače u nastavku susreta zaustavio je golman Simić. No, ipak ga je nakon sedmerca nadmudrio Kuzmanoski za 17:17. Reprezentativci Crne Gore su večeras ostavili srce na parketu, baš kako je i tražio trener Draško Mrvaljević. Vjetar u leđa svojoj ekipi prije svega dao je golman Nebojša Simić sa 13 odbrana.

S druge strane, Makedonija je reagovala poprilično loše i ne mogu biti zadovoljni jer su u nekoliko navrata imali izgledne šanse za gol. Konačan rezultat glasio je 28:24 za Crnu Goru.

Sjeverna Makedonija će u narednom kolu igrati protiv reprezentacije Danske, dok će Crna Gora snage odmjeriti sa Slovenijom.