Četvrti uzastopni trijumf ‘Topnika’: Arsenal nakon preokreta bolji od Fulhama na Emiratesu

Nogometaši Arsenala savladali su Fulham rezultatom 2:1 u sklopu posljednje utakmice subotnjeg programa 4. kola engleskog Premiershipa.

Gosti su na Emiratesu pokazali da nisu došli spuštenog garda, a u vodstvo je svoj tim doveo sjajni Aleksandar Mitrović.

Igrala se 56. minuta kada sjajni Srbin matira Ramsdalea za utišavanje mnogobrojnih navijača gradskog rivala.

No, od tog trenutka Arsenal je zaigrao dosta konkrentije, a plod takve igre stigao je u 64. minuti preko raspoloženog Odegaarda koji je stigao do trećeg gola u novoj sezoni.

Konačni preokret je nakon prekida režirao defanzivac Gabriel u 86. minuti za novi trijumf ‘Topnika’.

Arsenal nakon četiri utakmice ima isto toliko pobjeda i lider je Premiershipa sa 12 bodova, dok je Fulham 11. sa pet bodova.