Chelsea do slavlja nakon drame u finišu, podjela bodova Arsenala i Leicestera

Nogometaši Chelseaja ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici 34. kola engleske Premier lige.

Momčad Franka Lamparda je u gostima nadigrala gradskog rivala Crystal Palace rezultatom 3:2. ‘Bluesi‘ su vodili 2:0 i 3:1, ali su na kraju jedva izvukli tri boda nakon što je domaćin u sudačkoj nadoknadi promašio dva zicera za 3:3.

Gosti su poveli 2:0 golovima Girouda (6) i Pulisica (27), a smanjio je Zaha u 34. minuti. Abraham je u 71. minuti vratio Chelseaju dva pogotka prednosti, no samo minutu kasnije smanjio je Benteke.

U samom finišu Palace je imao velike šanse za 3:3, ali Dann i Benteke nisu uspjeli zatresti mrežu Chelseaja.

U drugoj utakmici igranoj u 19 sati Watford je nadigrao posljednjeplasirani Norwich sa 2:1 upisavši važne bodove u borbi za ostanak u Premier ligi, dok je Norwich nakon novog poraza praktički u drugoj ligi.

Norwich su poveli pogotkom Buendije u četvrtoj minuti, ali Watford je uspio okrenuti golovima Dawsona (10) i Welbecka (55).

U dvoboju igranom od 21:15 Arsenal i Leicester podijelili su bodove. Domaćini su poveli pogotkom Aubameyanga u 21. minuti, a pogodak za izjednačenje i konačan rezultat zabio je Vardy u 84. minuti.