Chelsea doživio novi debakl i nastavio katastrofalnu seriju, Liverpool do pozicije koja vodi u Europu

Nogometaši Chelseaja izgubili su od ekipe Brentforda rezultatom 2:0 u susretu 33. kola engleske Premier lige.

Gosti su izveli udarac iz kuta u 37. minuti, a loptu je u vlastitu mrežu poslao kapetan Chelseaja Cesar Azpilicueta. Konačnih 2:0 postavio je Bryan Mbeumo u 78. minuti nakon lijepe akcije.

Brentford je ovom pobjedom došao do 47 osvojenih bodova te se nalazi na devetoj poziciji Premier lige. Chelsea doživio je još jedan debakl i sada je 11. sa 39 bodova. Ovo mu je šesto kolo zaredom bez pobjede.

Liverpool je u gostima nadigrao West Ham rezultatom 2:1. Lucas Paqueta pogodio je u 12. minuti za vodstvo domaćina. Fantastičan izjednačujući gol djelo je Codyja Gakpa šest minuta kasnije.

Preokret ekipe menadžera Jurgena Kloppa donio je Joel Matip u 67. minuti susreta. Liverpool je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto sa 53 boda, što je mjesto koje vodi u Konferencijsku ligu. West Ham je sada 14. sa 34 boda.