Chelsea doživio pravu katastrofu protiv Brentforda, Manchester City pobijedio Burnley i ponovo preuzeo lidersku poziciju

Nogometaši Brentforda izrežirali su veliko iznenađenje, jer su na Stamford Bridgeu “osramotili” Chelsea i slavili sa visokih 4:1.

Domaći su do prednosti došli u 48. minutu preko Antonija Rudigera, da bi nakon toga uslijedio totalni preokret i haos za ‘Plavce’. U razmaku od 10 minuta gosti su postigli čak tri pogotka.

Prvo je Janelt pogodio u 50. minutu, a samo četiri minuta poslije Eriksen je svoj tim doveo u vodstvo. Zatim se Janelt u 60. minutu po drugi put upisao u strijelce, dok je “tačku na i” stavio Wissa u 87. minutu susreta.

S druge strane, Manchester City je upisao rutinski trijumf protiv ekipe Burnleya , a rezultat je glasio 2:0.

‘Građani’ su do prednosti došli nakon samo pet minuta igre kada je mrežu protivnika pogodio Kevin De Bruyne.

Osim njega, pogodak za City postigao je i Ilkay Gundogan u 25. minutu susreta, te tako postavio konačnan rezultat.

Ovom pobjedom momčad Pepa Guardiole ponovo je preuzela poziciju broj jedan u engleskom Premiershipu i vodi grčevitu borbu za trofej sa Liverpoolom koji ima jedan bod manje.