Chelsea i City rutinski do naredne runde FA Cupa, Leeds šokantno eliminisan od četvrtoligaša

Danas su odigrani susreti 3. kola engleskog FA Cupa. Nogometaši Manchester Cityja i Chelseaja su rutinski prošli dalje, dok je Leeds šokantno ispao od četvrtoligaša.

City je slavio protiv Birminghama rezultatom 3:0, a sve je riješeno nakon 33 minute igre. Silva je pogodio dva puta u 8. i 15. minuti, a potom je Foden u 33. pogodio za 3:0 i jasno je bilo da ekipa iz Championshipa nema šansi za prolazak dalje.

Chelsea je također bio ubjedljiv protiv Morecambea, ekipe koja se takmiči u League Two, četvrtom rangu engleskog nogometa sa 4:0.

Mount je u 18. minuti pogodio za 1:0, a Werner je u 44. povećao na 2:0. Hudson-Odoi u 49. i Havertz u 85. su postavili visok rezultat.

Leeds je također igrao protiv četvrtoligaša, no za razliku od Chelseaja, oni su doživjeli poraz i to sa čak 3:0 od Crawley Towna. Pogotke za ekipu koja je šesta u League Two su postigli Tsaroulla u 50., Nadesan u 53. i Tunnicliffe u 70. minuti.