Chelsea i Manchester City u epskom spektaklu na Stamford Bridgeu podijelili bodove u utakmici sa osam pogodaka

Nogometaši Chelseaja i Manchester Cityja remizirali su 4:4 u impresivnom susretu odigranom na Stamford Bridgeu u Londonu u okviru 12. kola engleskog Premiershipa.

Građani su poveli u 25. minuti golom Haalanda iz penala, ali samo četiri minute kasnije Thiago Silva je poravnao udarcem glavom nakon kornera.

Igrala se 37. minuta kada je Chelsea izveo brz napad, a na ubačaj Jamesa najbolje sa snašao Sterling za vodstvo Plavaca 2:1.

Ipak, u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela City je poravnao. Ubacio je Bernardo Silva, a Manuel Akanji je glavom pogodio za 2:2.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Haaland je svojim drugim golom u 47. minuti po drugi put doveo City u vodstvo, ali domaćin se nije predavao.

U 67. minuti Jackson se vještao snašao nakon odbijene lopte i poravnao je na 3:3. Mogao je Chelsea i do vodstva, ali je Gusto promašio veliku šansu.

Kazna je uslijedila u 86. minuti. Rodri je šutirao, lopta je na putu do gola pogodila Thiaga Silvu i završila u mreži za vodstvo Građana 4:3.

To nije bilo sve, jer je u 94. minuti dosuđen penal za Chelsea, a Palmer je sjajno šutirao i pogodio za konačnih 4:4.

Manchester City u narednom kolu u velikom derbiju dočekuje Liverpool, dok Chelsea očekuje teško gostovanje Newcastleu. Nakon ovog kola prvih pet ekipa na tabeli Premiershipa dijele samo tri boda razlike.

Što se tiče ‘Plavaca’, oni su na destoj poziciji sa 16 bodova i za momčad Mauricija Pochettina je ovo četvrti remi u sezoni.

Ranije danas, Liverpool je sa 3:0 lagano savladao Brentford, a West Ham je nešto teže došao do pobjede protiv Nottingham Forresta rezultatom 3:2.

Aston Villa je nastavila sa sjajnim mečevima pobjedom nad Fulhamom 3:1, dok je Brighton remizirao sa Sheffield Unitedom 1:1