Chelsea i Manchester United remizirali u derbiju kola: Jorginho od tragičara do spasitelja

Lider Premiershipa Chelsea odigrao je 1:1 protiv Manchester Uniteda na svom terenu u derbiju 13. kola. Tragičar i spasitelj istovremeno je bio Jorginho koji je u 50. minuti poklonio gol gostima da bi u 69. minuti pogodio za 1:1.

Bluesi‘ su od početka susreta bili daleko bolji protivnik, a podatak da su imali 68 posto posjeda lopte i čak 10 udaraca prema De Gei najbolje govori o dominaciji domaćina u prvom dijelu. Međutim, mreže se nekim čudom nisu tresle.

Nedugo nakon što se krenulo s centra u nastavku United je poveo. Jorginho je napravio kardinalnu grešku na sredini terena kao zadnji igrač Chelseaja, a Sancho je to iskoristio i rutinski zabio za 0:1.

Jorginho se već u 67. minuti iskupio nakon što je u maniri vrhunskog penaldžije iskoristio kazneni udarac i poravnao rezultat na 1:1.

I do kraja susreta, kao i do tog trenutka, Chelsea je dominirao u svakom segmentu i pravo je čudo da nisu uspjeli zabiti niti gol pogodak iz igre. Na kraju je ostalo 1:1.

Chelsea je unatoč remiju ostao na vrhu Premiershipa s bodom više u odnosu na Manchester City. United je skočio na osmo mjesto.