Chelsea i Sevilla izborili plasman u osminu finala Lige prvaka

Nogometaši Chelseaja i Seville izborili su plasman u osminu finala Lige nakon susreta četvrtog kola skupine E.

Chelsea je teškom mukom slavio kod Rennesa sa 2:1. Gosti su poveli u 22. minuti pogotkom Hudson-Odoija nakon asistencije Mounta.

Početkom drugog dijela Werner je postigao drugi gol za Chelsea, ali je ipak poništen zbog zaleđa. Rennes je nakon toga počeo igrati otvorenije, a napadi su urodili plodom u 85. minuti kada je Guirassy nakon kornera matirao Mendyja.

No, nije tu bio kraj uzbuđenjima na Roazhon Parku. Adut s klupe ‘BluesaGiroud je u prvoj minutu nadoknade bio najviši u skoku i sjajnim udarcem glavom donio pobjedu i plasmanu Chelseaju u osminu finala Lige prvaka dva kola prije kraja grupne faze.

Istim rezultatom, Sevilla je u Rusiji nadigrala Krasnodar i tako osigurala plasman u knock-out fazu Lige prvaka.

Gosti su poveli u četvrtoj minutu pogotkom Rakitića koji je na briljantan način odbijenu loptu s 20-tak metara sproveo u mrežu ruskog tima.

Krasnodar je izjednačio u 56. minuti preko Wandersona, a onda je na scenu stupio Munir. Igrala se peta minuta nadoknade kada je Marokanac nakon odbijene lopte u kaznenom prostoru istu poslao iza leđa Gorodova i tako donio Sevilli veliko slavlje.