Chelsea i Tottenham razočarali u derbiju kola

Derbi 10. kola engleskog Premiershipa između Chelseaja i Tottenhama završen je bez pobjednika, a konačan rezultat glasio je 0:0.

Tottenham je nešto bolje otvorio meč i prvi zaprijetio preko Stevena Bergwijna u 9. minuti, no lopta je otišla preko gola, da bi samo dvije minute nakon toga Chelsea postigao pogodak preko Wernera koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U drugom poluvremenu obje ekipe igrale su još opreznije i više pažnje su posvetile odbrani svog gola, a izdvajamo prilike Abrahama i Ziyecha u 65. i 67. minuti kada nisu bili precizni. Mount je u 81. minuti mogao donijeti pobjedu svom timu, no Lloris je još jednom bio na visini zadatka.

Nakon ovog kola, Tottenham ostaje lider Premiershipa sa 21 osvojenim bodom, koliko ima i Liverpool, dok je Chelsea na trećoj poziciji sa 19 osvojenih bodova.

U narednom kolu klub sa Stamford Bridgea igra protiv Leedsa na svom terenu već u petak, dok će Spursi u velikom londonskom derbiju igrati protiv Arsenala.