Chelsea iskalio bijes na slabašnom Southamptonu, Arsenal kao da ne želi u Ligu prvaka naredne sezone

Nogometaši Chelseaja upisali su ogromnu rezultasku pobjedu protiv Southamptona 6:0 u okviru 32, kola engleskog Premiershipa.

Nakon teškog poraza u Ligi rpvaka, momčad Thomasa Tuchela izdila se iz situacije i do vrha napunila mrežu momčadi ‘Svetaca’.

Do poluvremena je bilo 4:0, a golove su redom postizali Alonso, Mount, Werner i Havertz.

U drugom poluvremenu Chelsea je smanjio intenzitet napada i postigao još samo dva gola preko Wernera i Mounta.

Chelsea nakon ove utkamice ima 62 boda i na trećoj je poziciji Premiershipa. Southampton je 13. sa 36 bodova i ranije je osigurao opstanak.

Arsenal je poražen kod kuće od Brightona rezultatom 2:1 i na taj način ostao bez oprilike da se dodatno približi Lig iprvaka naredne sezone.

Sjajni Brighton dolazi u vodstvo u 28. minuti kada asistenciju Mwepua koristi Trossard.

Na novi pogodak se čekalo do 66. minute kada upravo Mwepu postiže gol, a Arsenal je uspio samo smanjiti rezultat preko Odegaarda u 89. minuti.

Arsenal trenutno zauzima petu poziciju sa 54 boda, baš koliko ima i Tottenham koji je četvrti.

Brighton je 11. sa 37 bodova iz 31 odigrane utakmice.

U četvrtoj utakmici subotnjeg programa, Leeds je u gostima savladao Watford sa 3:0.