Chelsea ispustio pobjedu u zadnjim minutama, Vestergaard junak Southamptona

U susretu petog kola engleske Premier lige, Chelsea je na svom terenu ugostio Southampton, a krajnji ishod glasio je 3:3.

Bluesi‘ su u 15. minuti poveli pogotkom Wernera nakon asistencije Chilwella, a isti igrač je u 28. minuti udvostručio vodstvo svog tima. Dvije minute prije odlaska na odmor Ings je smanjio rezultatski minus Southamptona i vratio svoj tim u igru.

U 57. minuti Adams je donio izjednačenje gostima, a onda je pogotkom Havertza Chelsea još jednom poveo. U trenucima kada se očekivalo da će tim Franka Lamparda doći do nove pobjede, pao je pogodak u zadnjim minutama.

Vestergaard je bio najviši u kaznenom prostoru Chelseaja i snažno šutirao glavom u lijevu stranu, a Kepa nije imao nikakve šanse da zaustavi njegov udarac.