Chelsea je često mjerna jedinica za očaj! Arsenal se poigrao sa gradskim rivalom i sa Emiratesa ga ispratio ‘petardom’

230424Arsenal

Arsenal je u velikom londonskom derbiju u okviru 29. kola engleskog Premiershipa na Emiratesu ugostio Chelsea, te ga deklasirao rezultatom 5:0.

Svakako da dueli Arsenala i Chelseaja uvijek privlače posebnu pažnju javnosti, ali se večeras oko svega pitao isključivo tim iz crvenog dijela Londona. Također, ‘Plavci’ na kraju mogu biti sretni jer je moglo proći još i gore po njih.

Trossard je već u četvrtom minutu na sjajnu asistenciju Ricea “načeo” goste. Bilo je nekih šansi u prvom poluvremenu, no na odmor se otišlo sa jednim pogotkom prednosti domaćih.

U nastavku ozbiljna katastrofa Chelseaja. Prvo je Ben White u 52. minutu duplirao vodstvo Arsenala, da bi samo pet minuta kasnije treći pogodak za ekipu Mikela Artete postigao Kai Havertz. Isti igrač u 65. minutu povisuje na 4:0.

Mnogi su se pitali samo to gdje će se ‘Topnici’ zaustaviti, a to se dogodilo kod petog pogotka. Ben White se po drugi put uspio upisati u strijelce u 70. minutu susreta, te je postavio konačnih 5:0.

Ovom velikom pobjedom Arsenal je ponovo lider Premiershipa sa 77 osvojenih bodova. Tri boda manje i utakmicu manje ima drugoplasirani Liverpool, dok trećeplasirani Manchester City ima četiri boda manje i čak dva meča manje. Chelsea je deveti sa 47 bodova.