Chelsea konačno pobijedio, Leeds nemoćan da zaustavi zahuktali Manchester City

Nogometaši Chelsea konačno su upisali tri boda u Premiershipu pobjedom na gostovanju kod Bournemoutha u 35. kolu rezultatom 3:1.

Momčad Franka Lamparda konačno je pokazala napadački arsenal koji posjeduje, a strijelci su bili Gallagher u 9., Badiashile u 82. i Felix u 86. minuti.

Jedini, ali pogodak utakmice za Bournemouth psotigao je Vina u 21. minuti nakon dodavanja Christieja.

Chelsea sa ova tri boda osim moralnog poboljšanja momčadi nije dobio mnogo, a trenutno je na 11. poziciji sa 42 boda i 11 pobjedom ove sezone.

Bournemouth je 14. sa 39 bodova iz 35 utakmica i prema prvim procjenama ovom sastavu je potrebna jedna pobjeda do kraja sezone za opstanak u društvu najboljih.

Manchester City nije imao problema protiv slabašnog Leedsa pobjedom na Etihadu rezultatom 2:1.

Oba pogotka viđena u Manchesteru djelo su Ilkaya Gundogana koji je pogađao u 19. i 27. minuti, a stigao je i promašiti penal u 85. minuti.

Pogodak utjehe za tim sa Elland Roada postigao je Rodrigo u 85. minuti, ali nedovoljno za povoljan rezultat.

Wolvesi su minimalnim rezultatom 1:0 udaljili Aston Villu od Lige prvaka, dok je Tottenham u derbiju Londona istim rezultatom golom Harryja Knaea savladao Crystal Palace.