Chelsea konačno proigrao i na Villa Parku nadigrao neprepoznatljivu Aston Villu za narednu rundu FA Cupa

Nogometaši Chelseaja slavili su izuzetno veliku pobjedu u uzvratnoj utakmici FA Cupa protiv Aston Ville rezultatom 3:0 i to na gostujućem terenu.

Chelsea je iznenadio apsolutno sve i sjajnom partijom zasluženo nakon prve utakmice (0:0) osigurao osminu finala FA Cupa.

Prvi pogodak je nakon jako lijepe i izrađene akcije na efektan način postigao Conor Gallagher na asistenciju Maduekea u 11. minuti susreta.

Deset minuta kasnije, gosti su povećali prednost kada je precizan centaršut Gusta sa desne strane glavom iza leđa Martineza poslao Jackson.

I u nastavku je momčad Mauricija Pochettina bila konkretnija momčad, dok je Aston Villa odigrala vjerovatno najgoru predstavu ove sezone.

Dobru igru je golom karijere krunisao Enzo Fernandez iz slobodnjaka u 54. minuti ostavivši tako domaćina bez šanse za promilom mogućnost za povratak.

Villa je nakon primljenog trećeg pogotka pokazala znake života u intervalima, ali su došli samo do utješnog pogotka rezerviste Diabyja koji nije mnogo promijenio u večerašnjem okršaju. Asistenciju je upisao Ramsey, a igrala se sudijska nadoknada.

U drugoj utakmici ovog programa, Nottingham Forrest i Bristol City odigrali su 1:1 (regularnih 90. minuta, 0:0 prva utakmica), pa se pristupilo produžecima.