Chelsea ljubomorno drži vrh Premiershipa: Tuchelov stroj protutnjao Leicesterom

Nogometaši Chelseaja u prvoj su utakmici 12. kola engleskog Premiershipa igranoj na King Power stadionu kao gosti pobijedili Leicester City s uvjerljivih 3:0.

Ekipa Thomasa Tuchela odigrala je još jednu zaista sjajnu partiju i na kraju potpuno zasluženo slavila visoku pobjedu.

Do vodstva ‘Bluesi‘ dolaze u 14. minuti. Chilwell izvodi udarac iz kuta, a Rudiger glavom poentira za 1:0. Novi gol u mreži domaćina viđen je u 28. minuti.

Kante uzima loptu na polovici terena, dolazi do kaznenog prostora i zatim prekrasnim udarcem matira Schmeichela za 2:0. Taj pogodak možete pogledati OVDJE.

Prednost Chelseaja do kraja prvog poluvremena je vrlo lako mogla biti i uvjerljivija, ali gosti nisu iskoristili još nekoliko dobrih prilika.

Nastavak donosi nešto oprezniju igru Chelseaja. Praktički ništa nisu dopuštali Leicesteru u fazi napada, a sve dileme o pitanju pobjednika ‘Bluesi‘ otklanjaju u 71. minuti. Pulišić svega deset minuta nakon ulaska igru, postavlja, pokazat će se, konačnih 3:0.

Chelsea će i nakon 12. kola ostati na liderskoj poziciji Premiershipa.