Chelsea napravio ogroman korak ka Ligi prvaka, pred navijačima pobijedili su Leicester

Chelsea je pobijedio Leicester sa 2:1 u susretu 37. kola engleske Premier lige napravivši tako ogroman korak ka plasmanu u Ligu prvaka.

Bio je dvoboj dvije ekipe koje se bore za pozicije u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju u Europi, a Chelsea je ovom pobjedom preskočio Leicester i u posljednjem kolu u gostima kod Aston Ville eventualnim trijumfom osvojit će treće mjesto.

S druge strane, Leicester će ugostiti Tottenham, ali ni pobjeda im neće osigurati četvrto mjesto s obzirom na to Liverpool ima tri boda manje, ali i utakmicu, te se ima šansu sutrašnjom pobjedom protiv Burnleya izjednačiti na tablici s ‘Lisicama‘.

U takvom raspletu, putnika u Ligu prvaka odlučivala bi gol-razlika, a ‘Redsi‘ su u ovom trenutku u nešto boljem položaju. No, izvjesno je da će posljednje kolo u nedjelju biti posebno neizvjesno.

Što se same utakmice tiče, Chelsea je dominirao u prvom poluvremenu. Poništena su im i dva pogotka Tima Wernera, ali do pobjede su stigli u nastavku.

Prvo je Antonio Rudiger u 47. minuti doveo ‘Bluese‘ u zasluženu prednost, da bi Jorginho udvostručio vodstvo iz kaznenog udarca u 66. minuti. Leicester je do kraja uspio zabiti počasni pogodak, a strijelac za konačnih 2:1 bio je Kelechi Iheanacho u 76. minuti.

Dvoboj na Stamford Bridgeu se nakon dugo vremena igrao pred publikom, nakon što su britanske vlasti dozvolile povratak do 10.000 navijača na tribine u posljednja dva kola Premier lige.