Chelsea ‘ne pamti’ kada je zadnji put pobijedio City, Silva donio prvaku Engleske plasman u finale FA Kupa

200424Silva

Na kultnom Wembleyju danas su se u polufinalu FA Kupa sastali Manchester City i Chelsea, a plasman u veliko finale ostvario je aktuelni prvak Evrope i Engleske pobjedom od 1:0.

Što se tiče prvog poluvremena, prvo pravo uzbuđenje vidjeli smo tek u 37. minutu, kada je Cole Palmer šutirao poslije jednog solo prodora, ali nejgov udarac brani Ortega. Osam minuta kasnije De Bruyne pada u kaznenom prostoru Chelseaja, no penala nije bilo.

Golman ‘Građana’ ponovo spašava svoj tim u 49. minutu. Tada Nicolas Jackson nije uspio matirati Nijemca, da bi u 53. minutu Petrović na drugoj strani zaustavio Fodena.

Činilo se da ćemo gledati produžetke, ali se itekako pitao Bernardo Silva. Portugalac je šest minuta prije kraja regularnog toka meča pogodio mrežu Petrovića za konačnih 1:0 i odveo Manchester City u finale FA Kupa.

I dok Chelsea čak tri godine ne zna za pobjedu protiv Cityja, izabranici Pepa Guardiole će u finalu FA Kupa igrati sa boljim iz sutrašnjeg duela Manchester Uniteda i Coventryja.