Chelsea ne vidi izlaz iz ‘rezultatskog mraka’, Tottenham se poigrao sa skupim zvijezdama iz plavog dijela Londona

Derbi utakmicu 25. kola engleskog Premiershipa odigrali su Tottenham i Chelsea, a trijumf od 2:0 ostvarili su izabranici Antonija Contea.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta zanimljivo, a nedostajali su samo pogotci. Najinteresantnije je bilo u finišu, kada je nastala gužva nakon koje je Ziyech dobio crveni karton. Ipak, nakon pregledanja VAR-a isti je poništen, da bi Marokanac na kraju dobio samo karton žute boje.

Drugi dio igre ‘Spursi’ su otvorili na najbolji mogući način. Vrijedi naglasiti da je svemu kumovala velika greška odbrane gostiju. Jedan od nogometaša Chelseaja nespretno je reagovao i proslijedio loptu do Skippa koji postiže sjajan pogodak.

Do kraja meča još jedan pogodak u mreži Potterovog tima. Igrala se 82. minuta derbija, Dier se upisao u asistente, a Kane zabija za konačnih 2:0 i veliku pobjedu.

Tottenham je još uvijek četvrtoplasirana momčad Premiershipa sa 45 osvojenih bodova, te nastavljaju borbu za nastup u Ligi prvaka. S druge strane, Chelsea nastavlja sa očajnim izdanjima i sada zastupaju 10. mjesto sa 31 bodom na svom kontu.