Chelsea ove sezone ‘nagazna mina’ za Manchester City: Velikan iz Londona odolio prvaku Engleske i na Etihadu

Nogometaši Manchester Cityja su večeras na domaćem terenu u okviru 25. kola engleskog Premiershipa remizirali protiv Chelseaja rezultatom 1:1.

Bio je ovo definitivno meč na kojem su se ‘Građani’ pošteno ispromašivali. Sve je počelo od 12. minuta kada je zicer propustio Haaland. Zatim se 10 minuta kasnije u prilici našao Jackson na drugoj strani, ali je njegov pokušaj odbranio Ederson.

Prvi pogodak tako smo vidjeli tek u 42. minutu. Gostujući igrači istrčali su sjajno jednu kontru koju je pogotkom završio Sterling i postavio konačnih 0:1 u prvom poluvremenu.

Redale su se u drugom poluvremenu šanse pred golom ‘Plavaca’. Prijetili su De Bruyne i Haaland, ali je i Petrović bio na visini zadatka. Međutim, domaćin konačno do poravnanja stiže u 83. minutu kad je zabio Rodri.

Stiskao je City do samog kraja današnjeg protivnika, no nisu izabranici Pepa Guardiole mogli da dođu do pobjede i konačan rezultat ostao je 1:1.

Manchester City ovim kiksom ima dva boda manje od Arsenala, odnosno četiri manje od lidera Liverpoola, ali i meč manje od ova dva tima. Chelsea je ostao 10. sa 35 osvojenih bodova.