Chelsea ‘petardirao’ West Ham na Stamford Bridgeu, Aston Villa doživjela minimalan poraz kod Brightona

050524Chelsea

Nogometaši londonskog Chelseaja danas su na Stamford Bridgeu savladali ekipu West Hama sa visokih 5:0 u utakmici 35. kola engleskog Premiershipa.

Definitivno je ovo bila jedna od najboljih predstava ‘Plavaca’ ove sezone, a nema nikakve dileme da ih je dodatno motivisala nedavna pobjeda nad Tottenhamom rezultatom 2:0.

Prvi pogodak na Bridgeu smo ovog popodneva vidjeli već u 15. minutu. Cole Palmer je nastavio da pruža sjajne partije i zatresao je mrežu gostiju za 1:0. Nakon samo 15 minuta je na semaforu stajalo 2:0. Gallagher se tada upisao među strijelce.

Nisu ‘Čekićari’ znali kako da se odbrane od naleta pakleno raspoloženog domaćina, pa je u 36. minutu susreta za 3:0 i rezultat prvog poluvremena pogodio Madueke. Još dva pogotka u nastavku je za plavi tim postigao odlični Jackson.

Brighton je pred svojim navijačima dočekao Aston Villu, te na kraju pobijedio sa minimalnih 1:0 pogotkom u samoj završnici meča. Junak domaćih bio je Joao Pedro u 87. minutu nakon što nije iskoristio penal, ali je natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu.