Chelsea po drugi put osvojio Ligu prvaku, Guardiola izgubio prvo finale

Chelsea je po drugi put u povijesti osvojio Ligu prvaka. ‘Bluesi’ su titulu prvaka Europe osvojili pobijedivši u Portu pred nešto više od 14 tisuća gledatelja Manchester City s minimalnih 1:0.

Strijelac pogotka vrijednog ‘ušatog trofeja’ bio je Kai Havertz u 42. minuti na dodavanje Masona Mounta.

Chelseaju je ovo treći put da je igrao u finalu Lige prvaka. Ima poraz od Uniteda 2008. godine nakon lutrije kazneni udaraca i pobjedu protiv Bayerna 2012 godine, također nakon izvođenja penala. Cityju je ovo bio debi u finalu.

Od prve se minute igralo s obje strane odlično, doslovno prštalo je na sve strane. U 28. minuti je De Bruyne majstorski dodao Fodenu, kojeg je Rudiger još boljom reakcijom u posljednji trenutak blokirao.

U 42. minuti je Chelsea zasluženo poveo. Večeras fenomenalni Mason Mount je čudesnim pasom probio zadnju liniju Cityja i izbacio Kaija Havertza, koji je izašao sam pred Edersona, zaobišao ga i pogodio za 1:0.

City je u nastavku tražio izjednačenje, ali je u 58. minuti ekipa Pepa Guardiole doživjela najteži mogući udarac. Nakon sudara glavama De Bruynea i Rudigera nastradao je Belgijanac, koji zbog velike otekline nije mogao nastaviti susret.

Do kraja je City napadao. Ušli su u igru klasični napadači, Gabriel Jesus i Sergio Aguero, ali se Chelsea odlično branio i na kraju potpuno zasluženo osvojio titulu.

Njemački stručnjak Thomas Tuchel došao je do svog prvog trofeja pobjednika Lige prvaka nakon prošlogodišnjeg finalnog poraza s PSG-om od Bayerna, dok je Pep Guardiola ostao na dva trofeja osvojena s Barcelonom.