Chelsea pobjedom nad Lilleom otvorio vrata četvrtfinala, Villarreal i Juventus odigrali bez pobjednika

Nogometaši Chelseaja na svom Stamford Bridgeu pobijedili su ekipu Lillea u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka 2:0.

Bluesi‘ su puno bolje otvorili utakmicu i već u četvrtoj minuti preko Havertza propustio priliku da dođu u prednost, a isti igrač je u sedmoj minuti propustio novu priliku da loptu pospremi u mrežu.

Ipak, spasa za goste iz Francuske nije bilo u osmoj minuti i to nakon što je Havertz zabio nakon sjajnog centaršuta Ziyecha. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Na samom početku nastavka Ziyech je imao priliku da postigne drugi pogodak za Chelsea, ali mu je udarac blokiran, a domaći nisu imali ni sreće u 59. minuti kada je Havertz šutirao tik iznad prečke.

Dominaciju je Chelsea okrunio drugim pogotkom u 63. minuti, a tada je asistenciju nezaustavljivog Kantea u pogodak pretvorio Pulišić. Nakon toga je Chelsea susret mirno priveo kraju.

Nogometaši Villarreala i Juventusa remizirali su u Španjolskoj 1:1 pa će se putnik u četvrtfinale znati nakon uzvrata koji će se igrati u Torinu.

Susret je imao impresivan početak budući da je Juventusov napadač Dušan Vlahović majstorski iskoristio dodavanje Danila i zatresao mrežu Villarreala nakon svega amo 32 sekunde igre. Interesantno da je Vlahoviću ovo bio debi u Ligi prvaka.

Pokušao se Villarreal brzo vratiti u igru pa je do 17 minute imao dvije sjajne prilike. Prvo je Lo Celso pogodio okvir gola, a onda je Szczesny zaustavio pokušaj Danjume.

Uslijedilo je nešto mirnije razdoblje, a sedam minuta prije odlaska na odmor McKennie je mogao udvostručiti prednost Juventusa. No, bio je izblokiran u zadnji tren pa je ostalo 0:1 na poluvremenu.

Nastavak susret je počeo prilikom Morate koji je bio neprecizan, a nagovještaj povratka Villarreala počeo je Moreno kojem udarac sjajno brani Szczesny.

Devet minuta kasnije poljski golman ipak nije mogao spasiti Juventus. Capoue je iskoristio loše pozicioniranu zadnju liniju Juventusa te lijepo uposlio Pareja koji bez ikakvih problema postiže pogodak za 1:1.

Do kraja susreta više nije bilo većih uzbuđenja i činilo se da su obje momčadi zadovoljne remijem.