Chelsea ponovo ‘pokazao mišiće’ i pokupio sve bodove na King Poweru, Tottenham lagano u Londonu protiv Nottinghama

Nogometaši Chelseaja su u utakmici 27. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Leicester Cityja, te na kraju upisali uvjerljiv trijumf rezultatom 3:1.

Ne treba ni spominjati koliko je izabranicima Grahama Pottera svaki bod od izuzetne važnosti u nastavku sezone, a čini se da su ovom pobjedom zakoračili na pravi put.

Gosti su od samog početka ušli sjajno u utakmicu, da bi već u 11. minutu Chilwell pogodio za vodstvo protiv bivšeg kluba. Ipak, ‘Lisice’ se poslije toga bude i pred kraj prvo poluvremena, u 39. minutu., dolaze do izjednačenja pogotkom Dake.

Zatim je na sjajan način Kai Havertz tresao mrežu domaćih u sudačkoj nadoknadi prvog dijela igre na asistenciju Enza. Pitanje pobjednika riješio je Kovačić u 78. minutu za konačnih 3:1. Vrijedi još napomenuti crveni karton, odnosno drugi žuti, kojeg je dobio Faes u 87. minutu.

S druge strane, u ovom terminu svoj meč 27. kola engleskog Premiershipa odigrali su domaći Tottenham i Nottingham Forest, a ‘Spursi’ su slavili sa uvjerljivih 3:1.

Tottenham je u Londonu posao završio danas za sat vremena igre. U 19. minutu Kane je zabio za 1:0, dok je svega 16 minuta kasnije isti igrač duplirao prednost svog tima. U nastavku je Son u 62. minutu pogodio za 3:0, da bi konačnih 3:1 postavio Worrall 10-ak minuta prije kraja regularnog toka.

Isto tako bi bilo dobro za napomenuti da penal u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena, preciznije u 96. minutu, nije uspio iskoristiti “povratnik” u Premiership, čuveni Ayew, a njegov udarac odbranio je Forster.