Chelsea predvođen Lukakuom slavio na Emiratesu, Arsenal u ozbiljnim problemima

Drugo kolo engleskog Premiershipa donio je prvi londonski derbi. Na stadionu Emiratesu snage su odmjerili Arsenal i Liverpool, a gosti su slavili sa 2:0.

Muke po igrače menadžera Mikela Artete nastavljaju se i u drugome kolu Premiershipa. Nakon što su u prvome kolu poraženi od Brentforda, sada su izgubili na domaćem terenu od velikog rivala Chelseaja.

Bluesi‘ su sjajno otvorili utakmicu i poveli već u 15. minuti. Nakon lijepe akcije zadnja linija Arsenala je bila izigrana, a povratniku Romeluu Lukaku nije bilo teško da dodavanje Reecea Jamesa iz blizine pošalje u mrežu za 1:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su već u 35. minuti. Mason Mount je majstorski proigrao Jamesa koji je primio loptu u kaznenom prostoru, te je snažnim i preciznim udarcem pogodio za 2:0.

I u nastavku su igrači Thomasa Tuchela bili puno bolji rival i propustili su niz velikih prilika, a najbolju je imao Lukaku koji je u 78. minuti pogodio prečku.

Arsenal je imao jednu jedinu priliku preko Roba Holdinga, ali njegov udarac je otišao pored gola. Do kraja se rezultat nije mijenjao i ostalo je 2:0.

Za razliku od Arsenala koji još ne zna za bodove, Chelsea nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova.