Chelsea ‘pregazio’ Milan na Stamford Bridgeu, PSG kiksao u Lisabonu, Juventus uz nervozu do sigurnog trijumfa

Ekipa Chelseaja na svom terenu ‘razbila’ je tim Milana i na kraju slavila sa uvjerljivih 3:0 u trećem kolu grupne faze Lige prvaka.

‘Rossoneri’ jedva da su stvorili ozbiljniju priliku večeras, ali je zato momčad Grahama Pottera odigrala jednostavno fenomenalno.

U vodstvo je ‘Plavce’ doveo Fofana pogotkom u 24. minutu susreta, da bi nakon odmora uslijedila još dva brza pogotka domaćih. Prvo je Aubameyang u 56. minutu povisio na 2:0, da bi samo šest minuta kasnije zabio James na asistenciju Sterlinga za konačnih 3:0.

Benfica je večeras ostvarila odličan rezultat protiv aktuelnog prvaka Francuske PSG-a, a meč je završen remijem (1:1).

PSG je poveo u 22. minutu utakmice. Prekrasan pogodak za vodstvo gostiju bio je djelo sjajnog Lionela Messija. S druge strane, Benfica nije pala nakon rezultatskog minusa i krenula je ofanzivnije, što im se isplatilo u 41. minutu kada je Danilo postigao autogol i postavio konačnih 1:1.

Torinski Juventus je na svom terenu slavio protiv Maccabi Haife sa uvjerljivih 3:1 i tako zadržao šanse za plasman u narednu rundu.

‘Stara dama’ do prednosti je stigla tek u 35. minutu. Adrien Rabiot iskoristio je odlično asistenciju Di Marije. U nastavku su se još za Juve u strijelce upisivali Vlahović i još jednom Rabiot, dok je jedini pogodak za Maccabi postigao Dean David.