Chelsea preokretom srušio Manchester City na Etihadu i odgodio proslavu naslova

Nogometaši Chelseaja slavili su 2:1 na gostovanju kod Manchester Cityja u 35. kolu engleske Premier lige.

U svojevrsnoj uvertiri finala Lige prvaka pogodak za City zabio je Raheem Sterling (44), a za Chelsea Hakim Ziyech (63) i Marcos Alonso (90+2). Oba trenera izvela su ispremiješane postave i tako prikrili svoje planove za veliko finale.

Dodajmo kako je City u sudačkoj nadoknadi prvog dijela imao priliku povesti 2:0, ali je Sergio Aguero loše izveo kazneni udarac i Chelseajev golman Edouard Mendy mu je uhvatio loptu.

Također, u 81. minuti je VAR poništio gol Hudsona-Odija zbog ofsajda. Ipak, bolja igra Chelseaja u drugom dijelu je urodila plodom u drugoj minuti nadoknade, kada je Alonso pogodio nakon povratne lopte Tima Wernera.

Ekipa Pepa Guardiole tako je propustila osigurati naslov Premier lige već danas, ali to je i tako već neko vrijeme čista formalnost. Chelsea je ovom pobjedom preskočio Leicester te je sada na trećem mjestu sa 65 bodova.